Πανελλαδική Επιτροπή Υποστήριξης της Δράσης myContent

Στο πλαίσιο της πρωτοβουλίας για τη διάδοση και αξιοποίηση του ελεύθερου περιεχόμενου, λειτουργεί η «Πανελλαδική Επιτροπή Υποστήριξης της Δράσης mycontent», στην οποία συμμετέχουν 2 άτομα από κάθε μεγάλο δήμο της χώρας.

Κυριότεροι σκοποί της επιτροπής είναι:

1.Υποστήριξη των δράσεων που θα γίνουν κατά τόπους, όπως σεμινάρια, παρουσιάσεις, επαναληπτικές εκδηλώσεις κλπ

2.Ανταλλαγή απόψεων, προτάσεων και ιδεών για την καλύτερη ευδοκίμηση του εγχειρήματος, αλλά και τη συνέχιση των δράσεων μετά από ένα σεμινάριο ή μία εκδήλωση, για να μη χάνεται η δυναμική που αναπτύσσεται.

3.Επαφές με εκπροσώπους ΟΤΑ,  και άλλων φορέων της περιοχής, που εκτιμάται ότι μπορούν να βοηθήσουν.

4.Η παρακολούθηση, μέσω τηλεδιάσκεψης,  σεμιναρίων που γίνονται σε άλλη πόλη, ώστε να μπορούν στη συνέχεια τα μέλη της Επιτροπής να οργανώσουν και να παρουσιάσουν σεμινάρια στην περιοχή τους.

5. Οργάνωση κατά τόπους «ομάδων ανοιχτού περιεχομένου» με σκοπό τη συνεχή ενημέρωση των μελών και την ανάπτυξη τοπικών δράσεων για τον εμπλουτισμό της wikipedia στα Ελληνικά.

6. Επαφές και συναντήσεις με εκπροσώπους της τοπικής εκπαιδευτικής κοινότητας, με σκοπό την αξιοποίηση του ανοιχτού περιεχομένου στην εκπαιδευτική διαδικασία.

7.Άλλες ιδέες και δράσεις που θα αναπτύξουμε στη συνέχεια

Τα μέλη της επιτροπής ανά πόλη ή νομό είναι, μέχρι στιγμής, τα εξής:

1.Γεωργίου Ειρήνη,   Αγρίνιο
2.Παππάς Βασίλειος,    Αγρίνιο
3.Λεούση Άννα-Μαρίνα,    Αίγινα
4.Κεραμιδάς Γιώργος,    Αλεξανδρούπολη
5.Τσιώλη Σταυρούλα,    Αλίαρτος
6.Ζαφειρόπουλος Σπύρος,    Αμαλιάδα
7.Κεχαγιάς Ελευθέριος,    Άνδρος
8.Βαρλάμος Αντώνης,    Άστρος Κυνουρίας
9.Κουρέτας Ιωάννης,    Άστρος Κυνουρίας
10.Ζεκεντέ-Καρέντζου Μαρδίτσα,    Αταλάντη
11.Κυριακός Δημήτριος    Αττική-Αγ.Δημήτριος
12.Παπαναστασίου Γιώργος,    Αττική-Αγ.Παρασκευή
13.Μπαξεβανάκη Λητώ,    Αττική-Αγ.Στέφανος
14.Γιανναρά Ειρήνη,    Αττική-Αθήνα,κέντρο
15.Παλάζη Χρυσάνθη,    Αττική-Αθήνα,κέντρο
16.Μπάτρα Εύη,    Αττική-Αθήνα,κέντρο
17.Καρποδίνη Έφη,    Αττική-Αθήνα,κέντρο
18.Παυλίδου Φρόσω,    Αττική-Ηράκλειο
19.Κυριακοπούλου Χριστίνα,    Αττική-Καλλιθέα
20.Σκαρπέλος Γιάννης,    Αττική-Μαρούσι
21.Μητσιάκη Ελένη,    Αττική-Μέγαρο Μουσικής
22.Σιδηροπούλου Μιμόζα,    Αττική-Μενίδι
23.Γιώγια Μαρία,    Αττική-Ν.Σμυρνη
24.Βολάνιος Σταύρος,    Αττική-Πειραιάς
25.Κομνηνού Ιωάννα,   Αττική-Πεντέλη
26.Γκουβούση Αγγελική,    Αττική-Σαρωνίδα
27.Κανελλόπουλος Βασίλης,    Αχαΐα-Κάτω
28.Μπίκας Γιώργος, Βέροια
29.Ζώκος Κων/νος,    Βέροια
30.Κάκαρη Ντιάνα,    Βόλος
31.Τέα Βασιλική,    Βόλος
32.Καπία Μαρία,    Δράμα
33.Χουρμουζιάδου Δήμητρα,    Δράμα
34.Τσιτλακίδου Ταμάρα,    Έδεσσα
35.Θεοδωρίδου Σοφία,    Έδεσσα
36.Βουμβάκης Μιχάλης,   Εύβοια-Κάρυστος
37.Κεχρή Ρούλα,   Εύβοια-Χαλκίδα
38.Στυλιανόσογλου Νατάσα,    Εύβοια-Χαλκίδα
39.Παππά Ιωάννα,    Εύβοια-Χαλκίδα
40.Δρίμτζιας Βασίλης    Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία)
41.Βλαχοπούλου Στέλλα,   Θεσσ/νίκη, Καστοριά, Βέροια
42.Δαγδιλέλης Βασίλειος,   Θεσσαλονίκη
43.Καψάλης Χρήστος,    Θεσσαλονίκη
44.Μαργαριτης Κώστας,   Θεσσαλονίκη
45.Φελέκης Γιάννης,    Θεσσαλονίκη
46.Καραμαγκιώλης Μενέλαος ,   Θήβα
47.Χουλιάρα Ξανθή,    Ιόνιο-Ζάκυνθος
48.Καπιδάκης Σαράντος,   Ιόνιο-Κέρκυρα
49.Κρουστάλλης Σωτήριος,    Ιόνιο-Κέρκυρα
50.Καββαδάς Νίκος,    Ιόνιο-Λευκάδα
51.Κορδώσης Στέφανος,    Ιωάννινα
52.Ανδρίκος Κων/νος,    Ιωάννινα
53.Βεργόπουλος Δημήτριος,    Καλαμάτα
54.Δερεκενάρης Γρηγόρης,    Καλαμπάκα
55.Μπασιακούρα Αριστέα,    Καρδίτσα
56.Ευαγγέλου Χριστίνα,    Καστοριά
57.Μακρόπουλος Κων/νος,    Καστοριά
58.Κυραϊλίδης Ιωάννης,    Κατερίνη
59.Δημητριάδης Δημήτριος,    Κοζάνη
60.Κυράτσης Παναγιώτης,    Κοζάνη
61.Χούσκογλου Μπιρόλ,    Κομοτηνή
62.Μιχαλόπουλος Χαρίλαος,    Κομοτηνή
63.Καψάσκης Παναγιώτης,    Κρήτη-Αγ.Νικόλαος
64.Μοχιανάκης Κων/νος,    Κρήτη-Ηράκλειο
65.Μπουλουκάκης Μανούσος,    Κρήτη-Ηράκλειο
66.Κλεισαρχάκης Μιχαήλ,    Κρήτη-Ρέθυμνο
67.Πλατινάκης Κώστας,    Κρήτη-Ρέθυμνο
68.Μπουράκη Καλιόπη,    Κρήτη-Χανιά
69.Χαμπίπης Κώστας,    Κυκλάδες (Σίκινος)
70.Καραματζιάνης Δημήτρης,    Κως
71.Γιανναράκη Ματούλα,    Λακωνία-Μολάοι
72.Δημητρακάκης Κωνσταντίνος,    Λαμία
73.Καρασίμος Ζήσης,    Λάρισα
74.Κολοκοτρώνης Δημήτρης,    Λάρισα
75.Κεράστα Κατερίνα,    Λιβαδειά
76.Γριβοπούλου Αγγελική,    Μεσολόγγι
77.Θεοφανέλης Τιμολέων,    Μυτιλήνη
78.Σωτηρίου Σοφία,    Μυτιλήνη
79.Κοντόπουλος Άγγελος,    Νάξος-Αθήνα
80.Καρακώστας Θωμάς,    Ναύπακτος
81.Χαλάτσης Ιωάννης,    Ναύπακτος
82.Βαρβατσούλιας Αντώνης,    Ξάνθη
83.Μπακάλης Θοδωρής,    Ξάνθη
84.Γεωργίου Παναγιώτης ,   Πάτρα
85.Μαρκέα – Μπάκα Χρυσούλα,    Πάτρα
86.Σύψας Αθανάσιος,    Πρέβεζα
87.Σμπόνιας Νικόλαος,    Πρέβεζα-Καναλλάκι
88.Γεωργίου Άννα,    Πρέβεζα-Καναλλάκι
89.Αθανασιάδης Αλέξανδρος,    Πτολεμαΐδα
90.Παπά Αναστασία,    Πτολεμαΐδα
91.Βουδούρης Δημήτριος,    Πύργος Ηλείας
92.Χρύσης Εμμανουήλ,    Ρόδος
93.Θωμά Ράλια    Σαλαμίνα
94.Πυργιώτης Μανώλης,    Σάμος-Βαθύ
95.Καβαλλιεράτου Εργίνα,    Σάμος-Καρλόβασι
96.Τσεπελής Νικόλαος,    Σέρρες
97.Τζανετάκου Έλενα,    Σπάρτη
98.Μαργαρίτη Νικολέτα,    Σύρος-Νάξος
99.Καφεσάκης Νικόλαος,    Τρίκαλα
100.Μποντίλας Λεωνίδας,    Τρίκαλα
101.Γκουτζαμάνη Βασιλική,    Φάρσαλα
102.Νούλα Βάσω,    Φάρσαλα
103.Κασκαμανίδης Γιάννης,    Φλώρινα
104.Καπνίση Ευθυμία    Φλώρινα-Αμύνταιο
105.Μπούτσκου Λεμονιά,    Φλώρινα-Αμύνταιο
106.Λαλάς Χρήστος,    Φωκίδα-Άμφισσα
107.Καλογεράκης Παύλος,    Χίος

Η Επιτροπή θα συμπληρωθεί με άτομα και από άλλες περιοχές της χώρας μας.

 

Εγγραφή στο Δίκτυο Υποστηρικτών